Egzaminy Gimnazjalne 2018.
piątek, 20 kwietnia 2018 07:35

Egzaminy Gimnazjalne dobiegają końca. Dziś J.angielski, poziom podstawowy oraz rozszerzony. Trzy dni zmagań naszych uczniów. Czy były trudne? Czy nasi gimnazjaliści zdobędą wysokie wyniki? Myślę, że nie ma innej możliwości. W rozmowie z trzecioklasistami można było odnieść wrażenie, że egzaminy nie były aż takie trudne, jak wydawało się wcześniej. Uczniowie wychodzili przed czasem zakończenia egzaminów z uśmiechem na twarzy, twierdząc że dali sobie radę. Poczekajmy teraz na wyniki...ale myślę, że to będzie jak zwykle formalność.

Etwinning w naszej szkole.
piątek, 20 kwietnia 2018 06:36

Liczna grupa uczniów klas drugich gimnazjum już od grudnia uczestniczy w hiszpańskojęzycznym projekcie eTwinning Nuestras vidas en directo (Nasze życia na żywo). W projekcie oprócz naszej szkoły biorą udział uczniowie z Portugalii oraz Finlandii. Wszyscy członkowie projektu to osoby uczące się hiszpańskiego i to właśnie za pomocą tego języka porozumiewamy się na wszystkich jego etapach. Realizowany przez nas projekt składa się z kilku części. Pierwszą z nich było zapoznanie się, przedstawienie i opowiedzenie o swoich pasjach. Ze względu na dużą liczbę uczestników konieczny był podział na kilkuosobowe grupy. To właśnie w ich obrębie odbywał się kolejny etap projektu, czyli rozmowy, dotyczące wyboru tematu przewodniego filmu, który za zadanie miała nagrać każda z grup. Następnie przyszedł czas na pisanie scenariuszy w języku hiszpańskim, a także na dzielenie się pomysłami dotyczącymi realizacji filmów. Dzięki uprzejmości uczniów z I LO (Dominiki Zając oraz Jana Wasilewskiego ) zrealizowaliśmy krótkie warsztaty dotyczące montażu filmów. Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment, czyli sama ich realizacja. Tematyka jest bardzo różnorodna - moje hobby, ciekawe miejsca w Polsce, polska muzyka, święta i tradycje polskie, choć najczęściej wybieranym tematem była kuchnia polska. Już wkrótce nasi uczniowie oraz pozostali uczestnicy projektu zamieszczą swoje hiszpańskojęzyczne dzieła filmowe na platformie eTwinning. Wszyscy z niecierpliwością i ciekawością czekamy na obejrzenie finalnych efektów naszych zmagań z językiem hiszpańskim i nowymi technologiami!

Anna Piesio

Poprawiony ( piątek, 20 kwietnia 2018 07:15 )

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE "KLASYKA"
niedziela, 15 kwietnia 2018 18:40

Sukces w konkursie chemicznym
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski
niedziela, 15 kwietnia 2018 18:37

Dnia 13 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach odbył się powiatowy konkurs chemiczny " Z chemią za pan brat". Nasi uczniowie w składzie: Weronika Piątek kl 3bg, Aleksandra Pluta kl 3bg oraz Krzysztof Banaś kl 3bg znakomicie poradzili sobie z testem chemicznym w pierwszej części konkursu i zakwalifikowali się do drugiej praktycznej części. Etap praktyczny polegał na samodzielnej pracy laboratoryjnej , która zawierała szereg obliczeń chemicznych. W tej części bezkonkurencyjna okazała się Weronika Piątek, uzyskując zaszczytne I miejsce.

Serdecznie gratulujemy

Iwona Krawczyk

Futbolistki z "Klasyka".
środa, 11 kwietnia 2018 14:31

Gratulacje dla naszych „futbolistek” za zajęcie II miejsca

W dniu 09.04.2018 r. na naszym Orliku odbyły się zawody miejskie w piłkę nożną dziewcząt organizowanych w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna wygrała swoją grupę pokonując Szkołę Podstawową Nr 11 oraz Szkołę Podstawową Nr 10. Po zaciętej i wyrównanej walce w finale uległy jednak drużynie z popularnej „5” przegrywając 1:0.

Skład naszej reprezentacji:

1. Agata Kaca 3cg

2. Sulej Adrianna 2ag

3. Ochal Magdalena 7c

4. Szewczyk Amelia 2dg

5. Jędrychowska Kamila 2dg

6. Wiejak Agata 7b

7. Baryłka Dominika 7a

8. Kopeć Aleksandra 7a

9. Kiełbasa Julka 7c

Ewelina Sętowska – Dryk

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski
środa, 28 marca 2018 08:46

Konkurs "Jestem świadomy - jestem bezpieczny"
sobota, 24 marca 2018 19:12

Z radością informujemy, że w VII edycji powiatowego konkursu „Jestem świadomy – jestem bezpieczny” w kategorii test wiedzy dla szkół gimnazjalnych, uczniowie naszego gimnazjum zajęli kolejno: I miejsce – Zuzanna Kłoczewska z klasy 2ag, II miejsce – Anna Jaraszek z klasy 2ag oraz III miejsce – Adam Juszczuk z klasy 2cg.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun: Ewa Sołtys

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>