Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
PDF Drukuj Email
Wizyta w Laboratorium Świętego Mikołaja
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 20:07

8 grudnia klasy 2bg oraz 2dg uczestniczyły w organizowanych przez Puławski Park Naukowo Technologiczny pokazach chemicznych oraz warsztatach z robotyki. Podczas pokazów chemicznych w Laboratorium Świętego Mikołaja, gdzie w rolach głównych wystąpiły: ciekły azot i suchy lód, uczniowie poznawali sekrety pracy Świętego Mikołaja. Później udali się na zajęcia z robotyki, gdzie za pomocą specjalnych zestawów klocków mogli zbudować i zaprogramować pomocników Mikołaja, czyli robo-elfy.

Iwona Stępień-Moskalik, Agnieszka Michna

 
PDF Drukuj Email
Wycieczka klasy 3 B
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 14 grudnia 2017 08:12

12 grudnia klasa 3B wraz z wychowawcą Patrycją Król oraz Panią Eweliną Sętowską - Dryk wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w znajdującym się samym sercu Warszawy Escape Room.

Młodzież została podzielona na grupy i zamknięta w pięciu pokojach a ich zadaniem było uwolnienie się z nich w czasie 60 minut.  W pokojach umieszczono wiele przedmiotów, kodów i ukrytych wskazówek. Tęgie, młode umysły a przede wszystkim doskonała współpraca pozwoliły bez problemu wydostać
się młodzieży z pokoi pułapek. Zabawie towarzyszyła ekscytująca atmosfera. Kolejnym elementem programu był posiłek w Pizzy Hut, gdzie można było jeszcze podyskutować o wrażeniach z Escape Room. Ostatnim punktem wycieczki, odetchnięciem od dzisiejszego skomputeryzowanego świata, był spektakl
w Teatrze Komedia, gdzie udało oderwać się od codzienności wprawiając umysł i ciało w stan relaksu.

Patrycja Król, Ewelina Sętowska - Dryk

 

 
PDF Drukuj Email
VII edycja Konkursu o Portugalii i Brazylii
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 12 grudnia 2017 20:07

Z wielką dumą i radością informujemy o wspaniałym sukcesie uczniów naszego gimnazjum. W VII edycji Konkursie o Portugalii i Brazylii organizowanym przez Instytut Języka Portugalskiego w Lublinie nasi uczniowie – Franciszek Prończuk (kl. III bg), Zuzanna Łazuga (kl. II ag) i Adam Juszczuk (kl. II cg) szturmem zawojowali podium zajmując odpowiednio trzy pierwsze miejsca. Osiągnięcie to cieszy tym mocniej, że w konkursie brało udział kilkadziesięcioro uczniów ze szkół gimnazjalnych i podstawowych !!!

Serdecznie gratulujemy Wam, kochani wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć!

Anna Piesio

 
PDF Drukuj Email
Projekt Erasmus+ w "Klasyku"
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 07 grudnia 2017 09:17

Od września 2016 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Klasyk" realizowany jest 2-letni projekt europejski Erasmus+ . Przedsięwzięcie o nazwie „CLIL as a Bridge to Real Life English’’ mieści się w zakresie współpracy dla innowacji i wymiany dobrych praktyk z naciskiem na wykorzystanie języka angielskiego w autentycznych sytuacjach.

W projekcie uczestniczy 6 krajów: Polska, jako koordynator, Turcja, Grecja, Bułgaria, Hiszpania i Słowacja. W czasie 2 lat realizacji przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły mieli wiele okazji do praktycznego wykorzystania swoich umiejętności językowych i poznania nowych kultur, ucząc się w ten sposób szacunku i tolerancji.

Jednym z celów projektu jest zmotywowanie uczniów do uczenia się języków obcych poprzez poznawanie koleżanek i kolegów z różnych krajów i prowadzenie rozmów o różnych dziedzinach życia. Młodzież uczestnicząca w  projekcie ma za zadanie gromadzić efekty swojej pracy w postaci listów, pamiętników oraz dokumentacji wspólnych działań regionalnych w porozumieniu z zagranicznymi partnerami, jako indywidualne portfolio, aby w ten sposób zauważyć rozwój umiejętności językowych na przestrzeni dwóch lat.

Projekt obejmuje również poszerzenie doświadczeń nauczycieli uczących przedmiotów ścisłych, humanistycznych, informatyki, języków obcych i przedmiotów artystycznych w zakresie wprowadzenia nowych metod, co w założeniu projektu stanowić ma „most’’ łączący różne innowacyjne pomysły dla wspólnego wykorzystania w przyszłości przez uczniów i nauczycieli nie będących uczestnikami projektu. W tym celu nauczyciele zaangażowani w projekt mają stworzyć wspólny podręcznik z zamieszczonymi planami lekcji obejmującymi szereg przedmiotów. Innym produktem powstałym na bazie projektu ma być sieć klubów europejskich, które będą funkcjonować również po jego zakończeniu i zachęcać młodzież do wspólnych przedsięwzięć. Całość projektu finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Do tej pory odbyło się pięć spotkań projektowych- w Polsce, Hiszpanii, Bułgarii, Słowacji i we Włoszech. Podczas wizyt uczniowie i nauczyciele pracowali nad założeniami projektu, dzielili się doświadczeniami, jak również poznawali kulturę i obyczaje swoich partnerów. Podczas pobytu uczniowie mieszkali u rodzin, dzięki czemu mogli lepiej poznać ich obyczaje, zawrzeć nowe przyjaźnie jak również doskonalić umiejętności językowe. Przed nami jeszcze jedno, ostatnie spotkanie projektowe- w Grecji, oby było równie udane jak wszystkie poprzednie.

Projekt Erasmus+ to przedsięwzięcie bardzo efektywne, zarówno z punktu widzenia uczniów jak i nauczycieli.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Klasyk" stawia na innowację i rozwój uczniów i nauczycieli, dlatego ciągle poszukujemy nowych projektów.

Iwona Krawczyk

 
PDF Drukuj Email
OGŁOSZENIE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 07 grudnia 2017 09:04

Z radością informujemy, że w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach w kategorii test wiedzy dla szkół gimnazjalnych uczennica naszego gimnazjum Anna Jaraszek z klasy 2a zajęła I miejsce, a ponadto zespół uczniów reprezentujący nasze gimnazjum w składzie: Zuzanna Kłoczewska i Anna Jaraszek – obie uczennice z klasy 2a zdobył I miejsce w katygorii quiz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opiekun: Ewa Sołtys

 
PDF Drukuj Email
Zebranie Rodziców
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 05 grudnia 2017 19:30

Zapraszamy 7 grudnia 2017 r. o godz. 16:00 na spotkanie Rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami uczącymi (informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych)

 
PDF Drukuj Email
KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 19:40

Trwają drugie etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Z prawdziwą radością pragniemy poinformować iż po niezwykle trudnych testach do trzeciego, wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowała się Julia Siwek (kl. II a g , opiekun –pani Renata Miłosz) oraz Franciszek Prończuk z klasy III b g ( opiekun –pani Beata Burecka)  .

W Kuratoryjnym  Konkursie z Chemii do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Weronika Piątek z klasy III bg . Opiekunem jest pani Iwona Krawczyk.

Gratulujemy Wam, Kochani. Życzymy powodzenia w zdobyciu tytułu laureata. Gratulujemy  też opiekunom i życzymy dalszych sukcesów !

Renata Miłosz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 64