Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
PDF Drukuj Email
Erasmus+
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
sobota, 02 grudnia 2017 11:48

W okresie 19 – 25 listopada, 2017 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Klasyk" z oddziałami gimnazjalnymi w Puławach wraz z opiekunami uczestniczyli w krótko-terminowej wymianie grup młodzieży w ramach programu Erasmus+ na terenie Włoch.

Aby zapoznać się z charakterystyką kraju, uczniowie mieli za zadanie przygotować uprzednio prezentacje na temat geografii, literatury oraz kultury Włoch, które następnie zaprezentowano w formie multimedialnej prezentacji i przeprowadzono dyskusję z uczestnikami wymiany. Podsumowanie  prezentacji stanowił  quiz, który uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w mieszanych narodowościowo grupach.

Kolejną dyskusję zorganizowano na podstawie rezultatów badań – ankiety, w której młodzież uczestniczących krajów poproszono o udzielenie odpowiedzi dot. oczekiwań n.t. kultury, budynków historycznych, tradycyjnych potraw, warunków atmosferycznych oraz charakterystycznych cech osobowości w każdym z uczestniczących krajów. Zebrane rezultaty badań, pogłębione dalszą dyskusją przedstawione zostały na forum przez uczestników w trakcie pobytu we Włoszech

Biorąc pod uwagę profil szkoły włoskiej jako placówki ukierunkowanej na zajęcia plastyczne i artystyczne młodzież miała sposobność uczestniczyć w zajęciach artystycznych zorganizowanych w formie warsztatów.

Inną formą aktywności było uczestnictwo  młodzieży  w lekcji historii sztuki prowadzonej metodą CLIL w języku angielskim oraz warsztatach rzeźby. Oddzielne spotkanie metodyczne zorganizowano dla nauczycieli wyjazdu poświęcone metodologii CLIL i skuteczności tej metody w pracy z uczniami.

Nieodzownym elementem projektu w trakcie  zagranicznych wizyt jest poznawanie kultury odwiedzanego kraju, stąd uczestnikom projektu nauczyciele włoscy zaoferowali bogatą ofertę wycieczek krajoznawczych poczynając od zwiedzania zabytków rodzimego miasta Acquaviva delle Fonti (katedra, zabytkowy budynek Urzędu Miasta połączone z oficjalną  wizytą u Pana Prezydenta miasta). Kolejno grupa uczestniczącej młodzieży wraz z nauczycielami spędziła cały dzień na edukacyjnym wyjeździe do Lecce, miasta w okolicy Salento, poznając historię barokowych zabytków. Inną z atrakcji stanowił wyjazd do Otranto nad Adriatykiem z charakterystycznym dla tego miejsca malowniczym zamkiem. Niezapomniane wspomnienia pozostaną w pamięci uczestników w trakcie kolejnego z wyjazdów do The Trulli of Albertobello, miejscowości z unikalną zabudową domków oraz wizyta w  Polignano, które stanowi malowniczy zakątek nad Adriatykiem. Ostatnim z zaprezentowanych młodzieży miejsc było nadmorskie miasto Bari z zabytkową kulturą i charakterystycznymi wąskimi uliczkami pełnymi  włoskiego uroku.

W trakcie pobytu grupa młodzieży z goszczącej szkoły we Włoszech przygotowała pokaz tradycyjnego tańca ‘la pizzica’ będącego tradycyjnym tańcem regionu Apulia a następnie poprowadzono lekcję tańca dla uczestników projektu.

Z niecierpliwością oczekujemy następnego wyjazdu na wymianę międzynarodową młodzieży – tym razem na zaproszenie szkoły w Grecji.

 
PDF Drukuj Email
Uroczyste obchody Dnia Patrona
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 29 listopada 2017 18:41

29 listopada, jak co roku, nasza szkoła obchodziła uroczyście swój Dzień Patrona. Uroczystości połączone były ze ślubowaniem klas pierwszych I LO oraz obchodami jubileuszu 50- lecia otwarcia budynku Internatu przy I LO. W tym wyjątkowym dniu udział wzięły również klasy siódme wraz z wychowawcami Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk”

O godz. 9.00 w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej Ksiądz Kanonik Piotr Trelaodprawił Mszę Świętą w intencji rodu Czartoryskich, młodzieży klas pierwszych, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Po Mszy uroczystości przeniosły się przed budynek szkoły, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Patrona, a następnie pod internat, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą jubileusz 50-lecia budynku, który przez uczniów, nie bez powodu, zwany jest drugim domem. Dalsza część obchodów odbywała się na sali gimnastycznej gdzie nastąpiło przekazanie Pocztu Sztandarowego młodzieży klas pierwszych oraz uroczyste ślubowanie młodzieży klas pierwszych liceum. Przejęte pierwszaki przyrzekały wzorowo wypełniać obowiązki ucznia szkoły, dobrego Polaka oraz godnego reprezentowania szkolnej społeczności.

Pani Dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk zwróciła się do uczniów z życzeniami, by jak najlepiej i jak najpełniej mogli realizować się i w szkole i w życiu. Powitała przybyłych w tym roku gości – Księżnę dr Barbarę Czartoryską, Księcia Kazimierza Czartoryskiego, prof. dr hab. Krzysztofa Szulowskiego – Posła na Sejm RP, reprezentującą Posła na Sejm RP Włodzimierza Karpińskiego – Marię Kłopotowską, Jakuba Kuleszę – Posła na Sejm RP, Krzysztofa Brzezińskiego – Wójta Gminy Puławy, Małgorzatę Noskowską – Kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Bożenę Kuryłowicz – Dyrektora Pionu Personalnego Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Honoratę Mielniczenko – Dyrektora Muzeum Czartoryskich w Puławach, Księdza Kanonika Dziekana Piotra Trelę, Barbarę Sypiańską – absolwentkę naszego liceum, przewodniczącą Komitetu Zjazdowego Szkoły, Dariusza Tuszyńskiego – Przewodniczącego NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Ziemi Puławskiej, Zbigniewa Kiełba – Radnego Powiatu Puławskiego, Aleksandra Chromińskiego – Dyrektora I LO w latach 1966-1990, Ignacego Czeżyka – Dyrektora I LO w latach 1992-1996, Irenę Kuszyk – Kierownika Internatu w latach 1984-2004, Elżbietę Cegłowską – wieloletniego nauczyciela i wychowawcę Internatu.

Pani Dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk przypominając o zaszczytnym obowiązku ucznia reprezentującego naszą szkołę przypomniała słowa patrona – Adama Jerzego Czartoryskiego „…Pierwszy obowiązek, główna mądrość narodu jest pracować nad sobą, poznać swe siły i zasoby, zaufać rzeczywistym, przygotować brakujące – doczekać sposobnej pory i umieć ją chwycić…”

Tegoroczne obchody Dnia Patrona to także uroczyste otwarcie siłowni szkolnej – nowoczesnej i najlepszej w Puławach. Nie obyłoby się to bez wsparcia Grupy Azoty Puławy i dzięki absolwentom naszej szkoły. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy Spółka Akcyjna uhonorowana została medalem „Przyjaciel Szkoły”.

Młodzież zaprezentowała następnie krótką część artystyczną, nagrodzono też najlepszy film o Patronie I LO. Na koniec głos zabrała Księżna Barbara Czartoryska podkreślając, iż zawsze z wielką radością przyjeżdża do Puław, miejsca wyjątkowego i w Polsce i na świecie. Oprawę medialną przygotowały Dziennik Wschodni, Tygodnik Powiśla, Wspólnota Puławska, Radio Puławy oraz Telewizja LPU Puławy, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Na tym zakończono ten wyjątkowy w kalendarzu naszej szkoły dzień. Wrażenia niezapomniane.

Społeczność szkolna

 
PDF Drukuj Email
Ogłoszenie
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 28 listopada 2017 20:25

Dnia 28 listopada 2017r. w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyła się podniosła uroczystość wręczenia nagród  i wyróżnień w Powiatowym Konkursie Ortograficznym oraz Powiatowym Konkursie Literackim - „Marzeniem moim…”.

Wśród nagrodzonych liczne grono uczniów naszego  „Klasyka”.

Oto oni:

Konkurs ortograficzny:

Aleksander Materek - kl. 7c

Iwona Krysa - kl. 7a

Mateusz Stróżek - kl.7a

Tymoteusz Romanowicz - kl. 3bg

Franciszek Prończuk - kl. 3bg

Konkurs literacki:

Mateusz Stróżek - kl. 7a

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni  to uczniowie p. Beaty Bureckiej.

Laureatom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji w rozwijaniu swoich uzdolnień.

 
PDF Drukuj Email
POSTACIE Z BAJEK W ŚWIECIE MAFII … – CZYLI OTRZĘSINY W KLASYKU!!!
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
poniedziałek, 27 listopada 2017 16:27

Już od poniedziałkowego rana 27 listopada zacna placówka przeżywała niemałe zamieszanie. Oto nadszedł dzień otrzęsin, zgodnie z tradycją szkolną obchodzony w przeddzień Dnia Patrona. Klasy pierwsze liceum i klasy siódme z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk” przeżywały dziś wielkie emocje.  Korytarzami przemykały bajkowe postacie z literatury dziecięcej, elegancki świat lat trzydziestych, uzbrojona rosyjska mafia z widocznymi śladami po niedawnych porachunkach mieszała się z obywatelami rzymskimi z czasów cesarza Nerona, a  tuż obok przebiegały stada baranków i owiec podzwaniając radośnie –czyli przebrane klasy, które razem udały się na salę gimnastyczną, by uczestniczyć w zabawie i rywalizacji. Czegóż tam nie było? Łowienie jabłek, ubijanie białek na czas, tradycyjny wyścig z krzesełkiem, wyścigi taczek, łapanie piłeczek do pachołków i wymagające niemałej gibkości limbo – to konkurencje, w których mierzyły się wszystkie zespoły klasowe. Emocji, krzyków i bojowego nastroju nie brakowało. Najlepszą klasą w kategorii szkoły podstawowej okazała się klasa VII B (rosyjska mafia, wychowawczyni –Renata Miłosz, zbieżność skojarzeń zupełnie nie na miejscu), która zawojowała kategorię punktową ,najlepiej przebranym zaś wychowawcą podstawówki okazał się pan Piotr Pedryc (kl. VII c) , który dumnie prezentował się w stroju kierownika budowy.

Kochani! Była super zabawa! Dziękujemy za zaangażowanie, humor, pomysłowość  i kreatywność . Zapraszamy na poważniejsze w wymowie i klimacie uroczystości Dnia Patrona we środę, 29 listopada, a w czwartek zaś – 30 listopada na dyskotekową potańcówkę!

Renata Miłosz

 
PDF Drukuj Email
Wystawa prac plastycznych.
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
poniedziałek, 27 listopada 2017 16:05

Zajęcia plastyczne cieszą się wśród młodzieży szkoły podstawowej dużą popularnością.

Prowadzone są pod kierunkiem pani Aleny Maksimuk - Przewłoki.

Efekty pracy na zajęciach młodzież zaprezentowała w formie mini galerii swoich prac pt. "Gwiaździsta noc - " Vincenta van Gogha.


 
PDF Drukuj Email
VII Wojewódzki Konkurs„Nikotynie Nie”
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
niedziela, 19 listopada 2017 17:14

Z radością informujemy, że w VII Wojewódzkim Konkursie „Nikotynie Nie” w kategorii test wiedzy dla szkół gimnazjalnych uczennica naszego gimnazjum Anna Jaraszek z klasy 2 a zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
PDF Drukuj Email
KONKURSY KURATORYJNE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
piątek, 03 listopada 2017 18:19

Z wielką radością i ogromną satysfakcją prezentujemy imponującą listę uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/18:

SZKOŁA  PODSTAWOWA  „KLASYK”

Kuratoryjny konkurs z języka angielskiego:

 1. Hubert Król  -  kl. VII a – opiekun – p. Krzysztof Lejwoda
 2. Iwona Krysa    - kl. VII a – opiekun – p. Joanna Strzemska-Lejwoda
 3. Jakub Pijanowski kl. VII a-opiekun – p.Joanna Strzemska –Lejwoda
 4. Izabella Szłoda  - kl. VII a – opiekun –p. Krzysztof Lejwoda
 5. Albert Drewienkowski –kl. VII c – opiekun p. Krzysztof Lejwoda
 6. Jan Piasecki – kl. VII c –opiekun p. Krzysztof Lejwoda

 

Kuratoryjny konkurs z matematyki:

 1. Aleksandra Góra –kl. VII b –opiekun p. Katarzyna Borkowska
 2. Mateusz Stróżek – kl. VII a – opiekun p. Katarzyna Borkowska

NIEPUBLICZNE   GIMNAZJUM  przy I LO im. Ks. A.J.Czartoryskiego      

Kuratoryjny konkurs z geografii:

1. Krzysztof Banaś – kl. III bg –opiekun p. Piotr Pedryc

Kuratoryjny konkurs ortograficzny:

 1. Anna Jaraszek –kl. II ag – opiekun p. Renata Miłosz
 2. Julia Siwek      -kl.  II a g – opiekun p. Renata Miłosz
 3. Franciszek Prończuk –kl. III bg –opiekun p. Beata Burecka

Kuratoryjny konkurs z chemii:

 1. Krzysztof Banaś –kl. III bg –opiekun p. Iwona Krawczyk
 2. Olga Deska         - kl. III cg – opiekun p. Iwona Krawczyk
 3. Marta Ptasińska –kl. III cg –opiekun p. Iwona Krawczyk
 4. Weronika Piątek –kl. III bg –opiekun p. Iwona Krawczyk
 5. Leszek Trojnara  - kl. II c g –opiekun p. Iwona Krawczyk

Kuratoryjny konkurs z historii:

1. Julia Siwek –kl. II a g –opiekun p. Marek Rzeszutko

Kuratoryjny konkurs z biologii:

 1. Kamila Golba – kl.III  cg –opiekun p. Monika Cios
 2. Marta Ptasińska –kl. III c g –opiekun p. Monika Cios

Kuratoryjny konkurs z matematyki:

 1. Franciszek Prończuk –kl. III bg –opiekun p. Anna Thiede
 2. Szymon Łabędziewski –kl. II bg –opiekun p. Iwona Stępień –Moskalik

Kuratoryjny konkurs z języka angielskiego:

 1. Zuzanna Woźniak –kl. III bg –opiekun –Joanna Strzemska –Lejwoda
 2. Igor Zadura –kl. II ag –opiekun –p.Agnieszka Czarnota –Borowiec
 3. Julia Baracz –kl. III cg –opiekun –p. Joanna Strzemska-Lejwoda
 4. Oliwia Bogusz –kl. II ag –opiekun p. Agnieszka Czarnota –Borowiec
 5. Paulina Boroch –kl. III cg –opiekun p. Joanna Strzemska-Lejwoda
 6. Jakub Długosz –kl. II bg –opiekun-p. Joanna Strzemska –Lejwoda
 7. Natalia Domagalska –kl. II ag –opiekun –Anna Kozłowska-Skwarek
 8. Julia Fijoł –kl. III ag –opiekun p.Katarzyna Dytkowska
 9. Kamila Golba –kl. III cg –opiekun p.Marta Tarnowska
 10. Julia Grykałowska –kl. III bg –opiekun p. Joanna Strzemska-Lejwoda
 11. Karina Kaminecka –kl. II cg –opiekun p. Krzysztof Lejwoda
 12. Zofia Karamon –kl. III cg –opiekun p. Marta Tarnowska
 13. Olaf Lesiuk –kl. III bg –opiekun p. Anna Czernobaj
 14. Zuzanna Łazuga-kl. II ag –opiekun p.Anna Kozłowska-Skwarek
 15. Julia Miszkurka –kl. II ag –opiekun p. Anna Kozłowska –Skwarek
 16. Paweł Młodkowski-kl. II cg-opiekun p.Krzysztof Lejwoda
 17. Paulina Pacocha –kl. IIIbg –opiekun p.Joanna Strzemska-Lejwoda
 18. Laura Peirs –kl.II ag –opiekun –p.Agnieszka Czarnota-Borowiec
 19. Weronika Piątek –kl. III bg –Joanna Strzemska-Lejwoda
 20. Hanna Pleszyńska –kl. III bg –opiekun –p.Joanna Strzemska-Lejwoda
 21. Aleksandra Pluta –kl. III bg –opiekun-p. Joanna Strzemska-Lejwoda
 22. Franciszek Prończuk-kl. III bg –opiekun p.Joanna Strzemska-Lejwoda
 23. Marta Ptasińska –kl. III cg-opiekun p.Joanna Strzemska –Lejwoda
 24. Bartosz Rogoża –kl. III ag-opiekun p. Krzysztof Lejwoda
 25. Tymoteusz Romanowicz –kl. III bg –opiekun –p.Anna Czernobaj
 26. Wiktoria Rusek –kl. II bg –opiekun p.Joanna Strzemska-Lejwoda
 27. Miłosz Mizak –kl. III bg –opiekun –p.Anna Czernobaj
 28. Julia Siwek - kl. II ag - opiekun p.Joanna Strzemska-Lejwoda
 29. Skrzyńska Karina - kl. III ag
 30. Staszak Zofia  - kl. III ag
 31. Woszczek Weronika  - kl. III ag
 32. Szmyła Joanna  - kl. III ag
 33. Zatorska Agata  - kl. III ag

Gratulujemy Wam, kochani talentu, wiedzy i pasji ,życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursów!!! Trzymamy mocno kciuki, powodzenia!

Renata Miłosz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 64