Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
PDF Drukuj Email
SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 18 maja 2011 14:25

SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

16 maja 2011r. w Domu Chemika, odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w konkursie o Puchar Prezydenta Puław. Uczniowie:

1.     Iza Ludera z klasy II BG – zajęła I miejsce w kategorii „Fotografia”

2.     Zuzanna Jakubowska z klasy I AG – zdobyła wyróżnienie w kategorii „Prac plastycznych”

3.     Jędrzej Halerz z klasy II BG – zajął I miejsce w kategorii „Soliści”

 
PDF Drukuj Email
Egzamin praktyczny na kartę motorowerową
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
niedziela, 15 maja 2011 21:43

W czwartek 12 maja na placu manewrowym nauki jazdy firmy „SULEJ”, odbył się egzamin praktyczny na kartę motorowerową, w którym uczestniczyli gimnazjaliści naszej szkoły. Egzamin przygotował i prowadził instruktor jazdy pan Szczepan Sulej. Dzień wcześniej odbył się test teoretyczny z którego wybrani zostali uczniowie do kolejnego etapu. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 26 gimnazjalistów. Wszyscy zdali pozytywnie.

 
PDF Drukuj Email
Turniej o Puchar Kuratora Oświaty w szachach
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 maja 2011 05:46

W dniu 28.04.2011 r. odbył się Wojewódzki Turniej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w szachach. Antonina Góra z I bg zajęła I miejsce w klasyfikacji dziewcząt, natomiast drużynowo nasze Gimnazjum zajęło 9 miejsce na 27 uczestniczących szkół z terenów województwa lubelskiego.

 
PDF Drukuj Email
Szachy
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
piątek, 15 kwietnia 2011 07:56

Uczennica klasy 1b gimnazjum - Antonina Góra, zawodniczka UKS AWANS Żyrzyn startuje w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży "Podlaskie 2011", Suwałki 14-21.04.2011. - w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 14.

Oficjalna strona mistrostw: http://www.sp-11.suwalki.pl/szachy/

Serwis turniejowy (juniorki): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_761/

 
PDF Drukuj Email
Warsztaty ceramiczne
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 20:35

W dniu 31 marca 2011 klasa 2 a gimnazjum uczestniczyła w ramach zajęć artystycznych w warsztatach ceramicznych w Pracowni Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego: “Żywioły ziemi ” w Lublinie.
Uczniowie zostali zapoznani z ogólnym procesem wytwarzania wyrobów ceramicznych. Następnie mogli w sposób praktyczny sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności. Ich zadaniem było wymodelowanie z gliny kogucika lub baranka wielkanocnego- podstawki na jajka. Uczniowie wykonywali to zadanie wykazując się dużą  wyobraźnią plastyczną i kreatywnością.
Największą zabawę i przyjemność mieli uczestnicy warsztatów podczas tworzenia naczyń ceramicznych na kole garncarskim.
Wszystkie wyroby naszych początkujących garncarzy zostaną wypalone w piecu ceramicznym i dostarczone do szkoły. Następnym zadaniem gimnazjalistów będzie barwne malowanie i dekorowanie tych wyrobów plastycznych w szkole.

Anna Bukowska

 
PDF Email
Comenius „Are you a CO2nsumer?” w Belgii
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 marca 2011 00:00

Od 16 do 20 marca pierwsza grupa naszych gimnazjalistów uczestniczyła w spotkaniu polskich, belgijskich i hiszpańskich uczniów i nauczycieli realizujących projekt Comenius ”Are you a CO2nsumer?”.

Spotkanie odbyło się w Oostkamp, w Belgii. Polscy i hiszpańscy gimnazjaliści razem ze swoimi belgijskimi rówieśnikami brali udział w wielu zajęciach, m.in. lekcjach gotowania, chemii, języka angielskiego, języka flamandzkiego, języka francuskiego, ekonomii. Uczniowie i opiekunowie spotkali się z Burmistrzem Oostkamp, odwiedzili miejscowy Container Park, gdzie gromadzi się i sortuje zużyty sprzęt elektroniczny. Gospodarze (uczniowie, ich rodzice i nauczyciele) zaprosili swoich gości do klubu Keunekot, aby pokazać im tradycyjne gry flamandzkie. Młodzież miała też okazję zobaczyć Brugię, zwaną Flamandzką Wenecją (jej historyczne centrum jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO) oraz Brukselę, stolicę Belgii i Unii Europejskiej.

Zdjęcia z projektu znajdują się w galerii.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 64