Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
PDF Drukuj Email
LISTY OSÓB PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 27 czerwca 2017 09:15

W dniu dzisiejszym w gmachu szkoły wywieszone zostały listy z osobami przyjętymi do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk”. Zakwalifikowane osoby prosimy o wybór drugiego języka: niemieckiego lub hiszpańskiego, którego dokonać można w sekretariacie szkoły.

 
PDF Drukuj Email
Coś się kończy, coś się zaczyna ….. nadchodzą wakacje!
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
piątek, 23 czerwca 2017 09:56

Za nami kolejny, pracowity rok.

23 czerwca 2017 r. uroczyście zakończyliśmy ten czas. O godz. 9.00 w Kościele Garnizonowym odprawiona została Msza św., ciąg dalszy uroczystości odbywał się na terenie szkoły. Dziękując wszystkim zgromadzonym nauczycielom, wychowawcom i pracownikom pani Dyrektor Beata Trzcińska – Staszczyk podkreślała wartość pracy, trudu i pasji. Z dumą prezentowała też wyniki obu szkół – najwyższe średnie ocen (liceum – 3,90; gimnazjum – 4,60). Następnie wraz z wychowawcami Dyrekcja szkoły wręczała najlepszym uczniom gimnazjum i liceum świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a kulminacyjnym momentem było odsłonięcie tableau ze zdjęciami absolwentów gimnazjum.

Przed nami – wyniki, statystyki, podsumowania. Jaki był ten nasz szkolny rok? Był czasem wytężonej pracy, nowych wyzwań i pomysłów, był rokiem z kolejnym egzaminacyjnym sukcesem w tle, z wieloma powtórzeniami, klasówkami, sprawdzianami, ale taka to już nasza szkolna codzienność. Był pełen emocji, radości, nadziei, czasem rozczarowań, czasem poczucia, że można było lepiej, inaczej… , to także okres młodzieńczych przyjaźni, poznawania siebie, swoich możliwości, swoich kolegów, prób koleżeństwa, przyjaźni. Czartorych – to centrum szkolnego życia, a to oznacza również wspaniałe, niezapomniane imprezy z nocnym poszukiwaniem duchów włącznie, wieczory, uroczystości. Odwiedziło nas wielu niezwykłych gości, uczestniczyliśmy w wielu przedsięwzięciach, projektach, odbyliśmy mnóstwo wycieczek, rajdów, braliśmy udział w akcjach charytatywnych wspierających wiele pięknych i pomagających ludziom instytucji, oddawaliśmy honorowo krew, wspieraliśmy cały rok schronisko dla zwierząt, prezentowaliśmy nasze rozmaite talenty sportowe, artystyczne, naukowe. To rok rekordowej ilości laureatów konkursów przedmiotowych. Było ich aż 11 ! Jesteśmy rok starsi, bardziej doświadczeni i chyba też bardziej refleksyjni. Może to niezwykłość miejsca i świadomość, że tyle tu pokoleń, roczników zdobywało wiedzę, uczyło się życia, odbierało lekcje patriotyzmu, a teraz my dziedziczymy te wartości rozpoczynając wraz ze szkołą kolejne stulecie? Myślę, że czynimy to godnie, o czym świadczą wyniki naszych wysiłków, egzaminów, nasza codzienna w tej szkole praca. Z prawdziwą dumą odnotowaliśmy tradycyjnie najlepsze w mieście, powiecie i województwie nasze gimnazjalne wyniki egzaminów. Statystyki, wyliczenia, miejsca …..

W tym kończącym się szkolnym roku czas chyba na odrobinę dumy z tego, że godnie dziedziczymy tradycję szkoły, historię rodu Czartoryskich i że sprostaliśmy podjętym obowiązkom, wyzwaniom i oczekiwaniom – choć wcale nie było łatwo. Teraz – zasłużony odpoczynek, życzę jak najlepszego, zdrowego i bezpiecznego dla całej naszej szkolnej społeczności.

Renata Miłosz

 
PDF Drukuj Email
REKRUTACJA - PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 22 czerwca 2017 10:56

Informujemy, że w dniach 23 oraz 26 czerwca przyjmowane będą dokumenty niezbędne przy rekrutacji do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk”: świadectwo ukończenia VI klasy podstawowej oraz odpis ocen za pierwsze półrocze VI klasy. Sekretariat szkoły obsługuje interesantów do godziny 15:30.

 
PDF Drukuj Email
Matematyczny sukces
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 21 czerwca 2017 11:36

Nasze gimnazjum zdobyło po raz pierwszy dofinansowanie na nieszablonową naukę matematyki.  Projekt „Galeria Mat-Pomysłów” stworzony przez nauczycielkę matematyki Iwonę Stępień – Moskalik uzyskał grant w Programie mPotęga i będzie realizowany od września 2017 roku.  Działania opierają się na pomysłach grupy projektowej z klasy 1bg i przewidują naukę matematyki poprzez zabawę, doświadczenia i współpracę.

O mPotędze

MPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. Co roku setki nauczycieli matematyki z całego kraju biorą udział  w mPotędze. To dobra wiadomość, bo pokazuje, że mamy kreatywnych i chętnych do wyjścia poza schematy pedagogów. A to właśnie oni mają szansę zachęcić dzieci i młodzież do matematyki i wzbudzić w nich zainteresowanie tym przedmiotem. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w tym procesie – mówi Iwona Ryniewicz, prezes zarządu mFundacji. Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej. Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.

Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl

 
PDF Drukuj Email
Sztuka teatralna "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" wystawiona po raz drugi.
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 21 czerwca 2017 11:29

20 czerwca ponownie, zespół WTF wystawił sztukę na deskach Niepublicznego Gimnazjum, tym razem w godzinach popołudniowych. Na widowni pojawili się przede wszystkim rodzice aktorów oraz inni zaproszeni goście, między innymi pani Dyrektor Beata Trzcińska – Staszczyk i pani Wicedyrektor Renata Lenart.

Młodzi aktorzy zagrali jak natchnieni, już z większym spokojem i bez stresu. Z atmosfery panującej wśród publiczności, można było wywnioskować, że rodzice także dobrze bawili się oglądając ową "czarną komedię".

Jestem niezmiernie dumny i bardzo szczęśliwy, że kolejny raz wznieśliśmy się na wyżyny swoich możliwości.

Dariusz Łysiak


 
PDF Drukuj Email
I znów sukces na egzaminie gimnazjalnym!
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 20 czerwca 2017 09:08

Po raz kolejny możemy poszczycić się sukcesem naszych gimnazjalistów, którzy jak zwykle nie zawiedli, wspaniale poradzili sobie na tegorocznych egzaminach gimnazjalnych. Wielu uczniów osiągnęło bardzo wysokie noty, duża część z nich może poszczycić się wynikiem 100%. Oto niezaprzeczalny dowód, że wyniki testów są rewelacyjne.


Wyniki egzaminów w naszej szkole wypadły nieporównywalnie lepiej od wyników w gminie, w powiecie i województwie. Mówią one same za siebie – ciężka praca, żmudne ćwiczenia, mnogość sprawdzianów przyniosły oczekiwane rezultaty. Tak dobre efekty były możliwe tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów i nauczycieli.

Kochani! Jesteśmy z Was niezmiernie dumni. Składamy Wam serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji. A teraz – czas na wakacyjny wypoczynek, zbierajcie siły na nowy rok szkolny!

 
PDF Drukuj Email
GALA „NASI NAJLEPSI”
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:39

GALA „NASI  NAJLEPSI” W PAŁACU CZARTORYSKICH W PUŁAWACH

”Gdy wszyscy wiedzą, że  coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi”… - cytatem tym Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego  - Pani Beata Trzcińska - Staszczyk otworzyła tegoroczną uroczystą Galę Nasi Najlepsi w Pałacu Czartoryskich w Puławach. Pani Dyrektor z wielką satysfakcją zaprezentowała zebranym rewelacyjne wyniki tegorocznych testów gimnazjalnych, a dziękując wszystkim – nauczycielom, pracownikom szkoły za ich trud i wkład pracy podkreśliła i przypomniała starą prawdę ,iż …”talentem można wygrać mecz, ale mistrzostwo zdobywa się inteligencją i pracą zespołową”… Gościliśmy zatem najlepszych uczniów naszego gimnazjum wraz z rodzicami i opiekunami, naszą wspaniałą jedenastkę laureatów tegorocznych konkursów kuratoryjnych, na naszej gali zagościli też szóstoklasiści – zwycięzca V Dyktanda o Pióro Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum przy I LO – Kamil Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej odebrał  główną nagrodę, a zdobywczynie II i III miejsca – Amelia Zaborska ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Kinga Nowak także ze Szkoły Podstawowej nr 2 – nagrody rzeczowe.

Laureaci tegorocznych konkursów kuratoryjnych wraz z towarzyszącymi im rodzicami  odbierali Nagrody   Stowarzyszenia  Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. J. Czartoryskiego z rąk Grzegorza Paciorka – prezesa Stowarzyszenia. Czas umilił nam występ młodzieży szkolnej, którą podziwialiśmy w kompozycji tańców towarzyskich. W dalszej kolejności nagradzani byli najlepsi uczniowie poszczególnych klas, którzy w obecności swoich rodziców, opiekunów odbierali gratulacje od Dyrekcji szkoły i wychowawców.

Kochani Gimnazjaliści! Gratulujemy jak najserdeczniej tym z Was, którzy sumiennie, systematycznie i uczciwie osiągali poziomy wiedzy, którzy z pasją chcieli więcej, czytali więcej, osiągali więcej. Jesteście chlubą tej szkoły, szkoły, która – jak wspomniała Pani Dyrektor – osiągnęła średnią 4,60, a 63 najlepszych otrzyma Nagrody Prezydenta Miasta Puław, nie wspominając już o rekordowo wysokich wynikach tegorocznych egzaminów gimnazjalnych! Czas zatem teraz na zasłużone, wymarzone wakacje. Życzymy fantastycznych chwil, wspaniałej pogody, niezapomnianych wrażeń i wypoczynku.

Renata Miłosz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 64