Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
PDF Drukuj Email
ZAPROSZENIE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 14 czerwca 2017 18:49

 
PDF Drukuj Email
CEMS Chance XII
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:13

Nasza uczennica Wiktoria Chabros w projekcie CEMS Chance XII

w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie!

Z radością informujemy, że Wiktoria Chabros z klasy 3ag została wybrana spośród setek kandydatów z całej Polski i zakwalifikowana jako jeden z czterdziestu uczestników do udziału w innowacyjnym projekcie CEMS Chance XII w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wiktoria wzięła udział w 4-dniowym cyklu warsztatów i szkoleń organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa.

Organizatorzy projektu stawiają sobie za cel wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją i zarządzaniem czasem, zapoznanie ze specyfiką certyfikatów językowych. Poza tym każdy uczestnik miał możliwość zbadania własnych predyspozycji zawodowych oraz wzięcia udziału  w warsztatach dotyczących planowania przyszłości i projektowania ścieżki kariery.

Oprócz interesującego programu dużą zaletą projektu jest jego ogólnopolski charakter - możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami z niemalże wszystkich województw.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii!

Anna Kozłowska-Skwarek


Wiktoria Chabros o udziale w projekcie: „Uczestnictwo w CEMS CHANCE było przede wszystkim wielką przygodą. Poznałam wspaniałych, młodych ludzi naładowanych pozytywną energią, posiadających ciekawe zainteresowania i pasje, otwartych na rozwój i nowe doświadczenia. Cieszę się, że znalazłam się w ich gronie. CHANCE był dla mnie okazją uczestniczenia w niebanalnych zajęciach i warsztatach prowadzonych przez mądrych, otwartych i uważnych trenerów, którzy z ogromną radością dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Całości dopełniły atrakcje związane ze zwiedzaniem i poznawaniem Warszawy. Z wielką przyjemnością wróciłabym tam ponownie.”

 
PDF Drukuj Email
Kolejny sukces...
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:21

Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia Franciszka Prończuka z kl. 2bg, który zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie Kraje hiszpańskojęzyczne na świecie organizowanym przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Franek wykazał się rozległą wiedzą z zakresu geografii, historii, polityki, gospodarki, kultury, religii oraz zwyczajów krajów hiszpańskojęzycznych a także stosunkami tych krajów z Polską. Warto przypomnieć poprzedni sukces naszego ucznia - zajęcie II miejsca w tegorocznej edycji konkursu wiedzy o Portugalii i Brazylii. Organizatorem konkursu było Centrum Języka Portugalskiego/Camões w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Justyna Dzierżak- Tchórzewska

 
PDF Drukuj Email
Po raz kolejny najlepsi z najlepszych
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
niedziela, 11 czerwca 2017 12:25

Po raz kolejny najlepsi z najlepszych

Dnia 9 czerwca na Wydziale Chemii UMSC w Lublinie odbył się finał wojewódzki VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego. W eliminacjach okręgowych wzięło udział 40 drużyn z województwa lubelskiego, do finału zakwalifikowało się 14, a wśród nich nasi uczniowie. Finał składał się z dwóch części- teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczeń rozwiązywał indywidualnie test chemiczny, a następnie grupowo test chemiczny w języku angielskim. W części praktycznej uczniowie wykonywali zadanie laboratoryjne, które polegało na wykryciu niezidentyfikowanych związków chemicznych.

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Weronika Piątek, Aleksandra Kacperek i Leszek Trojnara okazali się być bezkonkurencyjni we wszystkich konkurencjach turnieju  i zajęli I miejsce uzyskując tytuł laureata. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą chemiczną oraz umiejętnością pracy w laboratorium. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt.

Kochani gratulujemy Wam serdecznie. Po raz kolejny pokazaliście, że chcieć to móc.  Jesteście dla nas ogromną dumą i przykładem dla innych.  Życzymy Wam dalszych sukcesów na drodze chemicznej.

Iwona Krawczyk

 
PDF Drukuj Email
Sukces w konkursie chemicznym
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
niedziela, 11 czerwca 2017 12:16

Sukces w konkursie chemicznym

Dnia 6 czerwca w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach odbył się powiatowy konkurs chemiczny " Z chemią za pan brat". Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczeń naszego gimnazjum- Szymon Markiewicz kl. 3bg znakomicie poradził sobie zarówno z testem chemicznym jak i zadaniem laboratoryjnym i uzyskał zaszczytne I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Iwona Krawczyk

 
PDF Drukuj Email
WĘDROWCY TEATRALNYCH FANTAZJI W AKCJI
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 07 czerwca 2017 19:12

O ŚMIERCI LEONA, KTÓREMU SIĘ ZDECYDOWANIE POLEPSZYŁO - czyli WĘDROWCY TEATRALNYCH FANTAZJI  W AKCJI

Czy można dokonać żywota, ale wkrótce poczuć się lepiej, cóż takiego kryje w sobie tajemniczy skład jabłkowego wina, po którym liczebność mężczyzn w spokojnej wsi Goryczewo gwałtownie maleje, jaki sekret skrywa tajemnicza Krzyżanowska, czego dotyczył zakład grabarza Romusia i rzeczonego Leona Stachurskiego, który swoim zgonem i równie szybkim powrotem do świata żywych poruszył niebo, ziemię, media oraz miejscową służbę zdrowia – oto pytania i zagadki, które prezentuje sztuka Izabeli Degórskiej pt „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” wystawiona przez zespół teatralny Niepublicznego Gimnazjum przy I LO pod kierunkiem i czujnym okiem pana Dariusza Łysiaka. W obsadzie –uczniowie klas gimnazjum, w treści – mnóstwo zaskakujących wydarzeń i splotów akcji, w formie – solidny kawał szkolnego teatru. Dużo śmiechu, sporo refleksji o nas samych – łaknących za wszelką cenę popularności i choćby trzech minut sławy, wszędobylskie i wszędzie węszące sensację media (Radio Zgaga i redaktor Malwina Przylepa czy audiotele czy odłączyć biednego Leona od respiratora czy też nie –oczywiście –po reklamach), barwne i żywe dialogi oraz ciekawa ścieżka dźwiękowa - to wielkie walory tego spektaklu nagrodzonego wielkimi owacjami. W planach – powtórka 20 czerwca. Gorąco polecam ciągle zgłębiając zagadkę jabłkowego specyfiku !

Renata Miłosz

 
PDF Drukuj Email
WYCIECZKA
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 18:27

Suwalszczyzna, Podlasie i Wileńszczyzna  - czyli  wycieczkowych

wspomnień  czar.

W dniach 30 maja -02 czerwca 2017 roku klasy III ag i III c gimnazjum wraz z opiekunami (panią Kamilą Leń , panią Renatą Miłosz oraz panem Tomaszem Kraszewskim) wyjechały na niezapomnianą klasową wyprawę na Suwalszczyznę, Podlasie i Litwę. To już nasza ostatnia, pożegnalna wycieczka w gimnazjum. Piękno tego obszaru jest legendarne i wielokrotnie opisywane w znanych utworach literackich, my zaś przekonaliśmy się o tym osobiście. W malowniczym Augustowie, które swą nazwę zawdzięcza królowi Zygmuntowi Augustowi zwiedziliśmy  Kanał Augustowski, kamieniczki, zabytkowe centrum, a rzekę Nettę podziwialiśmy z okien naszego hotelu. W środę wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Wilna, po którym oprowadzała nas sympatyczna pani Renata - rodowita wilnianka, sercem Polka i pięknie polszczyzną władająca. Zawitaliśmy na Cmentarz na Rossie - jedną z czterech polskich nekropolii narodowych. Założony w 1769 roku cmentarz to miejsce spoczynku wielu słynnych Polaków. Zadumaliśmy się nad Mauzoleum Matki i Serca Syna – czyli pomnikiem matki Józefa Piłsudskiego, w którym spoczywa też serce Marszałka. Na terenie rozległej nekropolii pochowane są ciała wybitnych i zasłużonych dla Wilna i Litwy Polaków (Euzebiusza Słowackiego, Joachima Lelewela, Władysława Syrokomli, Franciszka Smuglewicz, Eustachego Tyszkiewicza), są też groby polskich oficerów i ochotników poległych w latach 1919-1920 w walkach o Wilno, a także groby żołnierzy Armii Krajowej poległych podczas operacji Ostra Brama w 1944r. Wędrując zaś uliczkami Wilna zwiedziliśmy zabytkową Katedrę, kościół św. Piotra i Pawła (jeden z piękniejszych w Europie), dom Mickiewicza, zasłużony Uniwersytet Wileński im. Stefana Batorego, a w perspektywie lektury licealnej Dziadów cz. III zadumaliśmy się w Celi Konrada w klasztorze o. Bazylianów. Zwieńczeniem naszej wileńskiej wyprawy była Ostra Brama i kaplica z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. W czwartek – to już piękna Suwalszczyzna –czyli Wigierski Park Narodowy, zwiedzanie dawnego klasztoru Kamedułów oraz godzinny rejs statkiem po jeziorze Wigry z jego 18 wysepkami, stadami kormoranów, łabędzi w szuwarach i malowniczym pięknym krajobrazie (głębokość - 73 m!).W drodze powrotnej – Rezerwat Żubrów w Puszczy Białowieskiej – spacerowa trasa i podziwianie stad żubrów, łosi, jeleni, a nawet wilków. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu. Piękna pogoda, fantastyczny nastrój, mnóstwo przeżyć i pamiątek – tak oto zamykamy nasz gimnazjalny rozdział szkolnych wycieczek, które pokazały niezwykłe, nieznane i niesamowite miejsca w Polsce i Europie, ciekawych ludzi, ogrom wrażeń i radości. Żegnajcie!

Kamila Leń, Renata Miłosz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 64