Start
PDF Drukuj
Gimnazjum dla liceum.
środa, 21 marca 2018 08:40

Przez dwa dni uczniowie klasy 3ag prowadzili pchli targ z książkami, płytami, filmami, ozdobami, bibelotami i przedmiotami codziennego użytku, by wspomóc swoich starszych kolegów z Teatru I LO w realizacji wielkiego przedsięwzięcia – wystawienia spektaklu „Matka brata mojego syna” – Juliusza Machulskiego w reżyserii pani Beaty Bureckiej. Pchli targ przyciągnął wielu zainteresowanych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim wielu darczyńców, którzy bezinteresownie oddali na targ swoje książki i pamiątki. Wśród niezwykłych przedmiotów znalazł się na przykład piasek przywieziony z Sahary, ręcznie malowane akwarele, własnoręcznie wykonana biżuteria czy czarno – białe zdjęcie zrobione kilka lat temu przez jednego z absolwentów szkoły na konkurs o Puchar Prezydenta Miasta. Wydarzenie to było niezwykłą wymianą dobrej energii wszystkich darczyńców i umożliwiło wydruk potrzebnych plakatów teatralnych i kwiatów.

Katarzyna Dytkowska

wychowaca 3ag